Postęp…

szybkość procesora
pamięć operacyjna
pamięć masowa
rozdzielczość wyświetlacza
waga
33 Mhz
8 MB
170 MB
640×480
1,9 kg
800 Mhz
512 MB
2+8 GB
854×480
0,1 kg

 

W drugiej kolumnie dane techniczne mojego pierwszego w życiu laptopa, na którego – podczas studiów w Szwajcarii – pracowałem przez całe wakacje jako ochroniarz, pilnując m.in. dymiących zgliszczy spalnonego biurowca, oraz stojącego na bocznicy pociągu z miedzianym złomem.

Dane z trzeciej kolumny to… telefon, który sobie dzisiaj kupiłem. Bez żadnego wielkiego finansowego wysiłku i przygotowania.  Po prostu musiałem go nabyć, bo stara komórka, po czterech latach wiernej służby, zaczyna trochę szwankować. Nowa, ponad to co wymienione w tabelce, ma tez m.in. GPS, łączy się szerokopasmowo z internetem i jeszcze kilka innych funkcji, o których – za czasów mojego pierwszego laptopa – nawet nie śniono… Do tego wszystkiego jest jeszcze wstrząso i wodoodporna!

Choć niektórych to może zadziwić, to właśnie ten ostatni parametr był decydujący. Kto zna tropikalne deszcze i wilgotność w strefie międzyzwrotnikowej powinien to jednak zrozumieć.

I choć trochę z żalem żegnam się z firmą HTC, której telefon służył mi naprawdę dzielnie i zniósł bardzo wiele, to jednak z wielką ulgą przejdę z Windows Mobile na Androida…

Motorolo Defy, czekam na ciebie… (kupiłem przez internet, więc jeszcze troche poczekam)

,

No comments yet.

Dodaj komentarz

Blog korzysta z gościnności serwisu tierralatina.pl.